Az Iglice népdalkör megalakulása 2005. őszéig nyúlik vissza, amikor is az enyingi Nyugdíjasklub meghívására a dinnyési Vadvirág Nyugdíjasklub népdalokból összeállított műsorral készült. A fellépés olyan sikeres volt, hogy életre hívta az Iglice Népdalkört.
A dalkör kilenc fővel alakult, Kiss Pálné nyugdíjas pedagógus vezetésével. Az évek alatt a taglétszám folyamatosan bővül, jelenleg tizennyolcan vagyunk, citerásunkkal, Barta Gyulával együtt. A folyamatos lelkesedés egyre több néprajzi tájegység megismerésére sarkall minket. Szűkebb hazánk a Mezőföldi és Fejér megye dalain kívül, palóc-, egri-, székelyföldi- és hortobágyi népdalcsokraink is vannak. Célunk, hogy minél több vidék dalaival ismerkedjünk meg, ez által megőrizve és tovább éltetve magyar népdalkincsünket.
A szakmai felkészülésben a kezdetekkor Bokor Tünde, székelyföldi népdalénekes segített minket, majd tőle Lendvai Judit vette át a népdalkört, jelenleg is ő garantálja a minőséget. Büszkék vagyunk rá, hogy a KÓTA (Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége) népzenei minősítőjén Aranypáva minősítést kaptunk.
A dalkör örömmel tesz eleget minden felkérésnek. A kiterjedt ismeretségi körnek köszönhetően, nemcsak Gárdony város ünnepségeire, a megye fesztiváljaira várnak el minket, hanem a testvérvárosi küldöttségben is mindig kiemelt helyet kapunk.
Az éneklés mellett minden helyi megmozdulásban kivesszük a részünket, ha szükség van rá sütünk, főzünk, díszítünk…
A közösség nyitott, szeretettel várunk minden dalolni vágyót!
Az Iglice tagjainak névsora 2010-ben
- Bognár Istvánné, Kati
- Dobos Zsuzsanna
- Fürész Veronika
- Galambos Sándorné, Lujzi
- Gulyás Jenőné, Márti
- Győri Ferencné, Edit
- Heim Pálné, Éva
- Horváth Istvánné, Kati
- Illés Zoltánné, Kati
- Jávorfi-Bognár Ágnes
- Kiss Pálné, Marcella
- Kovács Istvánné, Eszti
- Kóti Erzsébet
- Martinek Zsuzsanna
- Sipos Imréné, Teri
- Szabó Imréné, Zsuzsi
- Lendvai Judit - felkészítő tanár
- Barta Gyula - citera